Відновлювальне лікування після COVID 2019.

Підбираємо синбіотики

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи у роботу провізора. Лікарі сьогодні перевантажені й ледве встигають обслуговувати гострі випадки. Тому саме фармацевт виступає як першоджерело інформації для відвідувачів аптеки. Серед них дедалі більше стає пацієнтів, які перенесли COVID-19 і тепер шукають способи, як допомогти відновитися організму та запобігти можливих ускладнень. Інформації з цього приводу дуже мало, а допомога провізора вкрай потрібна. Задовольнити такий попит у багатьох випадках можна завдяки асортименту якісних симбіотиків.

 

Коли хвороба вже позаду

Оскільки COVID-19 — нова інфекція, вся наукова база по ній датується останніми двома роками. Тому оцінити вплив коронавирусу на організм людини в довгостроковій перспективі поки що складно. Проте вже є клінічні дослідження, згідно з результатами яких коронавірус призводить до виснаження імунної системи1,2. Саме тому відновлення після хвороби буває таким важким і тривалим.

На захисні сили організму покладається сьогодні все людство, адже формування колективного імунітету й буде відповіддю на запитання, коли закінчиться пандемія 3.

Отже, ми бачимо, що відновлення та підтримка імунної системи є головним завданням після перенесеного захворювання.

Першу лінію захисту імунітету допоможуть сформувати синбіотики — продукти, що складаються з комбінації пребіотиків і пробіотиків, що посилюють корисну дію один одного на мікробіоту 4.

 

COVID 19 та синбіотики — де зв'язок?

Зв'язок прямий, якщо подивитися, що таке взагалі імунна система людини.

Її робота насамперед залежить від стану печінки та кишківника.

Зокрема, печінку називають головним імунологом організму. Адже вона поставляє імунній системі амінокислоти та білки для синтезу імуноглобулінів, інтерферона (альфа, бета, гамма), антитіл.

Якщо печінка знаходиться у незадовільному стані, відновлення після коронавірусу стає важким і тривалим.

Згідно численним дослідженням, на тлі хронічних захворювань печінки відбувається зниження системного клітинного, гуморального імунітету, фагоцитарної здатності лейкоцитів та інших показників стійкості організму до збудників інфекційних захворювань5,6,7.

З іншого боку, кишківник у своїй слизовій оболонці містить близько 80 % всіх імунних клітин організму; 25 % слизової оболонки кишківника складається з імунологічно активної тканини і клітин, а кожен метр кишківника містить 1010 лімфоцитів 8, які є «солдатами першої лінії» для імунної системи.

Мікрофлора кишківника, що складається переважно з біфідо- та лактобактерій, активує й місцевий імунітет кишківника, й імунну систему всього організму, що підтверджується в дослідах на безмікробних тваринах 8.

Таким чином, дисбіоз кишківника можна розуміти як імунну дисфункцію. Адже коли кількість біфідо- та лактобактерій скорочується, і у флорі кишківника починають переважати умовно-патогенні штами, це призводить до структурних змін слизової оболонки, прориву захисного кишкового бар’єру, що, в свою чергу, сприяє пригніченню всієї імунної системи 9.

До погіршення стану печінки та кишкової мікрофлори на тлі захворювання COVID 19 призводить як сам коронавірус, так і прийом багатьох препаратів — налякані загрозою люди часто починають з перших днів хвороби лікуватися антибіотиками, котрі самі собі й призначають. При цьому поєднують їх з противірусними, імуномодуляторами тощо. Тож, під час рекомендації продуктів для відновлення після перенесеного коронавірусу важливо враховувати й цей момент.

 

4 кроки до міцного імунітету

Надійними помічниками імунітету стануть продукти від українського виробника біологічних активних добавок  фармацевтичної компанії «Ензифарм®».

 

1. Біфідобактерин Ензифарм® — відновлюємо імунну систему після хвороби

Що: синбіотик, що містить ліофілізовану мікробну масу живих клітин Bifidobacterium bifidum шт. 1(пробіотик) та пребіотик лактулозу.

Як працює: пробіотик у складі Біфідобактерин Ензифарм® вважається першою лінією захисту при респіраторно-вірусних інфекціях. Він підтримує склад і чисельність мікробіоти та активно пригнічує ріст патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів за рахунок вироблення речовин з антибактеріальними властивостями — бактеріоцинів, органічних кислот, перекису водню. Добре поєднується з антибіотиками та сприяє зменшенню їх негативного впливу на шлунково-кишковий тракт. Лактулоза — надзвичайно важливий для здоров’я кишківника пребіотик, що коригує функцію кишківника при різноманітних розладах травної системи, у тому числі при так званому синдромі роздратованого кишківника.

Коли радимо: у якості першої лінії захисту імунітету при респіраторно-вірусних інфекціях та для відновлення кишкового імунітету після перенесеного захворювання, на тлі або після антибіотикотерапії.

 

2. Лактобактерин Ензифарм® — формуємо стійкість імунітету

Що: синбіотик для нормалізації мікрофлори кишківника та процесу травлення на основі ліофілізату пробіотичних лактобактерій Lactobacillus plantarum 8P-A3, Lactobacillus fermentum 90T-C4, продуктів їх життєдіяльності. Також містить інулін (пребіотик) — 10 %.

Як працює: підвищує неспецифічну резистентність та імунологічний статус організму; відновлює нормальну мікрофлору кишківника, особливо після антибіотикотерапії; покращує процес травлення та виводить токсини з організму.

Коли радимо: для підвищення неспецифічної резистентності організму; з метою запобігання розвитку затяжних форм кишкових захворювань.

 

3. Біосевен Лакто® — не даємо інфекціям жодного шансу

Що: спеціальний комплекс лактобактерій (7 штамів пробіотиків) з пребіотиками натурального походження (інулін і лактулоза).

Як працює: збагачує, відновлює і підтримує нормальну мікрофлору в шлунково-кишковому тракті; допомагає функціонуванню травної системи і виведенню токсинів з організму; сприяє пригніченню росту і розвитку патогенних мікроорганізмів. Нарешті, що є дуже важливим в контексті профілактики застудних та вірусних захворювань, підтримує неспецифічну резистентність організму.

Коли радимо: рекомендовано внаслідок кишкових інфекцій бактеріального та вірусного походження, функціональних розладів кишківника (діарея, закреп); після антибіотикотерапії, при послабленому імунітету, порушенні обміну речовин, алергічних проявах тощо.

 

4. Гепатомуніл® — підтримуємо печінку

Що: інноваційний гепатопротектор на основі лізатів молочнокислих бактерій.

Як працює: стимулює процеси регенерації клітин печінки, має детоксикуючу дію, розширює жовчні протоки, покращує гемодинаміку печінки, проявляє гепатотропний ефект; регулює окислювально-відновні процеси; чинить метаболічну дію.

Коли радимо: для поліпшення стану печінки, відновлення її функцій щодо роботи імунної систми, як загальнозміцнюючий засіб тощо.

 

Таким чином, ми бачимо, що синбіотики Біфідобактерин Ензифарм®, Лактобактерин Ензифарм® та Біосевен Лакто® формують першу лінію захисту імунітету, а гепатопротектор Гепатомуніл® варто порадити як загальнозміцнюючий засіб. І вся лінійка Ензифарм® може бути рекомендована для прийому при антибіотикотерапії.

 

Ензифарм® — дбай про себе та радій життю!

 

Посилання:

1 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33104057/

2 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32389590/

3  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32908300/

4 Schrezenmeir J et al. Probiotics, prebiotics, and synbiotics--approaching a definition. Am J Clin Nutr. 2001 ; 73(2 Suppl) : 361S-364S. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11157342

Література:

5 Дябкин, Е. В. Состояние иммунной системы при патологии печени / Е. В. Дябкин, С. С. Дунаевская, Ю. С. Винник // Новости хирургии. - 2011. - Т. 19, № 1. - С. 112-116.

6 Сухарев В. Ф. и др. Иммунокоррекция тимогеном при хирургическом лечении осложненных форм желчнокаменной болезни // Вестн. хирургии. – 1994. – № 153 (7-12). – С. 18-21.

7 Шичкин В. П. Патогенетическое значение цитокинов и перспективы цитокиновой/антицитокиновой терапии / В. П. Шичкин // Иммунология. – 1998. – № 2. – С. 9-13.

8 Копанев Ю.А. Взаимосвязь функции местного иммунитета и микробиоценоза кишечника, возможности иммунокоррекции дисбактериоза // Лечащий врач — №9. — 2009.

9 Metagenomics of the Human Intestinal Tract, 2010 р.