Реставрація печінки: варто вжити заходів!

За допомогою чого та як краще захистити печінку? Це питання ставить практично будь-яка людина, яка піклується про своє здоров'я. І саме з таким запитами споживачі у більшості випадків звертаються до фармацевта, оминаючи кабінет лікаря. Хоча нерідко гепатопротекторів потребують і відвідувачі, які цікавляться зовсім іншими позиціями - НПЗЗ, комбінованими протизастудними засобами, препаратами від похмілля, «важкою артилерією» в вигляді антибіотиків ... Печінка страждає в будь-якому випадку! У таких ситуаціях першостільник повинен подбати про інтереси пацієнта заздалегідь та нагадати про необхідність додаткового вживання гепатопротектора, щоб знизити ризик медикаментозного ураження печінки.

Першочергове значення

Печінка - один з найбільш важливих органів в системі складного організму людини - має колосальну біологічну активність, відіграє провідну роль як мінімум в 11 найважливіших біохімічних процесах та приймає активну участь ще в 60-70. А ушкодження такого важливого органу викликають серйозні порушення метаболізму, імунної відповіді, природного процесу детоксикації тощо.

У більшості випадків ураження печінки призводить до незворотного прогресуючого зниження її функції і, як наслідок, інвалідності, що посилюється, та скорочення тривалості життя. Функції печінки можуть порушуватися у випадку низки запальних захворювань, викликаних хімічним пошкодженням, аутоімунними реакціями, бактеріями, а також жирового гепатозу. Більшість з них загрожують фіброзом, цирозом та важким ураженням печінки. Окремо варто відзначити пацієнтів з хронічними вірусними гепатитами С і В - для них питання захисту печінки найбільш актуальне.

Імовірність розвитку незворотних змін печінки значно підвищується у випадку контакту з забруднювачами повітря, води, харчових продуктів, багатьма виробничими хімікатами, а також при зловживанні алкоголем, регулярному вживанні переробленого м'яса, жирної смаженої їжі тощо. Взагалі, на функції головного фільтра організму людини може позначитися будь-який вплив - на здоров'я печінки впливає і раціон, і якість питної води, і супутні хвороби, і частота інтоксикацій, пов'язаних з несприятливими впливами навколишнього середовища або способом життя ... А хто з сучасних людей захищений від цього ?!

Ширша цільова аудиторія

Тут важливо відзначити одну поширену та надто небезпечну тенденцію. Справа в тому, що вирішуючи завдання відновлення\детоксикації печінки, фахівці або тим паче звичайні пацієнти не беруть до уваги стан травної системи. Йдеться, перш за все, про дискінезію жовчовивідних шляхів - у нас це порушення вважається переважним чином навіть не патологією, а ледь не варіантом норми: згідно зі статистикою, важкість в правому підребер'ї в той чи інший момент життя докучає більш ніж половині дорослих людей, які вважають себе цілком здоровими. Але прояви дискінезії поширюються в першу чергу на печінку, і за відсутності лікування - навіть за межі ШКТ: розвиваються порушення апетиту та сну, виникає нервозність, підвищена стомлюваність, больовий синдром, а також безліч інших симптомів, що погіршують загальне самопочуття.

На жаль, під час вибору гепатопротектора з уваги часто проминається комплексність цієї проблеми, в той час як здоров'я печінки в жодному разі не можна розглядати поза контекстом гепатобіліарної системи! Тому найголовніше завдання першостільника - пояснити клієнтові всі ці на перший погляд неочевидні речі та рекомендувати ефективний і безпечний засіб, який не лише захищає печінку, але й відновлює здоров'я всієї травної системи.

Гепатомуніл®: ефективне відновлення здоров'я печінки та функції травлення

Таким чином, рекомендуючи гепатопротектор, логічно сконцентруватися на безрецептурному препараті, який не лише захищає та відновлює гепатоцити, але й знімає прояви дискінезії жовчовивідних шляхів. З таким складним комплексним завданням відмінно впорається Гепатомуніл® - композиційна дієтична добавка з вираженою репаративною дією, що забезпечує метаболічний захист всім органам, які беруть участь у травленні та детоксикації. Яким чином гепатопротектор Гепатомуніл® діє різноспрямовано:

• виявляє протизапальний ефект;

• відновлює структуру мембран гепатоцитів;

• захищає від фіброзу за рахунок запобігання загибелі гепатоцитів та стимуляції активності ферменту колагенази, який запобігає утворенню рубцевої тканини на печінці,

• нормалізує функцію гепатоцитів за рахунок посилення локального накопичення амінокислот-антиоксидантів (глутатіону, таурину тощо).

Акцентуйте на тому, що Гепатомуніл® не лише підвищує стійкість гепатоцитів до токсичного навантаження та підсилює детоксикаційну функцію клітин печінки, а й виявляє жовчогінний ефект - тобто сприяє їх відновленню та нормалізації функції гепатобіліарної системи загалом.

Гепатомуніл® - засіб, що не має аналогів в Україні та за кордоном: до його складу входять виключно нетоксичні (тобто такі, що не шкодять печінці) речовини. Гепатопротекоторну, гепатотропну, антиоксидантну дію Гепатомуніла® забезпечують три діючі речовини, що діють в синергії:

1. Лізат біомаси молочнокислих бактерій (Lactobacilllus delbrueckii) спеціального штаму. Це основа, яка містить комплекс клітинних компонентів пробіотичних бактерій, що стимулює процеси регенерації гепатоцитів, розширює жовчні протоки та нормалізує відведення жовчі, що в підсумку забезпечує комплексну детоксикацію органів гепатобіліарної системи.

2. Вітамін С, відомий антиоксидант, який регулює окислювально-відновні процеси, очищає та відновлює ураження в тканинах. Крім цього, вітамін С стимулює роботу ферментних систем, що відповідають за детоксикацію печінки.

3. Кальцію D-пантотенат (біодоступна форма вітаміну В5) - компонент, який регулює метаболічну функцію печінки та інших органів гепатобіліарної системи, а також прискорює процеси регенерації гепатоцитів.

Гепатомуніл® - унікальний засіб, що нормалізує гепатобіліарну функцію в довгостроковій перспективі.