Неправильне харчування, емоційне та фізичне перенавантаження і, як наслідок, стрес, вірусні та бактеріальні інфекції, екологічні фактори зовнішнього середовища — усе це та багато іншого мають негативний вплив на організм людини. Незважаючи на всі ці фактори, нормальне функціонування організму забезпечує так званий орган-фільтр — печінка, яка бере майже весь «удар» на себе. Для тих, хто піклується про своє здоров’я, прагне позбутися результатів небажаних впливів оточуючого середовища, а також покращити функціональний стан печінки та жовчовивідних шляхів, може бути корисним новий продукт на основі лізатів молочнокислих бактерій — ГЕПАТОМУНІЛ®.

 

Однією з найпоширеніших проблем у структурі захворюваності населень усіх країн є саме патологія печінки. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі у понад 2 млрд людей виявляють захворювання печінки, їх кількість у 100 разів перевищує поширеність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). При цьому смертність пацієнтів з такою патологією за останніх 20 років зросла удвічі (Калюжна Л.Д., Ошивалова О.О., 2011).

 

ЩО РОБИТИ ЗАДЛЯ ЗДОРОВ’Я ОРГАНА?

У зв’язку з розповсюдженістю захворювань печінки та збереженням негативної тенденції до збільшення їх кількості варто приділяти особ­ливу увагу продуктам, що сприяють покращенню роботи «фільтру» в організмі. На вітчизняному ринку особливий інтерес в українських споживачів може викликати продукт виробництва компанії «Ензифарм» — ГЕПАТОМУНІЛ®. Його основу складають лізат біомаси пробіотичних молочнокислих бактерій Lactobacillus delbrueckii sp. Bulgaricus, штам 9702, аскорбінова кислота та D-пантотенат кальцію (вітамін В5).

Активні компоненти лізатів лактобактерій мають здатність посилювати протиінфекційний захист і знижувати сенсибілізацію організму. Окрім того, вони здатні відновлювати імунні реакції за рахунок активації макрофагів і моноцитів, посилюючи їх цитотоксичні властивості по відношенню до вірусів, бактерій і пухлинних клітин. При цьому також стимулюються клітинний і гуморальний імунітет (Молокєєв А.В. та співавт., 2010).

Ще одна важлива складова продукту ГЕПАТОМУНІЛ® — аскорбінова кислота або вітамін С — з давніх-давен відома в медицині завдяки своїм корисним властивостям та є необхідним компонентом для біохімічних окисно-відновних процесів. Вітамін С підтримує процеси кровотворення, забезпечує стійкість до різних видів стресу і нормалізує імунний статус організму.

Також аскорбінова кислота покращує стан судин та капілярів внутрішніх органів і слизових оболонок, тим самим знижуючи ризик розвитку інфекційних процесів (Sinclair K.D. et. al., 2007). Важливо й те, що вітамін С бере участь у створенні фагоцитів — спеціалізованих імунних клітин, які знищують мікроорганізми, що проникають у кров’яне русло (Douglas R.M. et al., 2014).

Кальцію D-пантотенат, що входить до складу ГЕПАТОМУНІЛ®, також відомий як вітамін В5, у клітинах організму бере участь у створенні сотень ферментів, у тому числі ацетилхоліну, для прискорення обмінних реакцій. Вітамін В5 стимулює роботу мозку, покращує концентрацію уваги, сприяє усуненню проб­лем з пам’яттю, покращує метаболічні процеси та процеси регенерації, рекомендований при легких депресивних розладах (Вороб’єва А.А., 2009).

Така вигідна комбінація 3 незамінних компонентів продукту ГЕПАТОМУНІЛ® спеціально розроблена для створення оптимальних дієтологічних умов функціонування стану печінки, жовчовивідних шляхів та органів травлення в разі наявності проблему в роботі печінки та шлунково-кишкового тракту, у стресових ситуаціях та пригніченому стані, дратівливості, зловживанні алкоголем, а також для тих, хто піклується про стан печінки.

 

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Джерело apteka.ua